O mnie
Galeria
Wystawy
Teksty
Film
Książki
Księga gości
Kontakt
strona główna

Festiwal Maroka
Zagubiony
w Elektrociepłowni

Sztokholm i Uppsala
Światło Kraków
Kampania medialna
Wystawa w Bielsku Białej
Aukcja w Krzysztoforach
oo. Kameduli -
400 lat w samotności

Magia i mgła
Krajobrazy serdeczne
Od 28 kwietnia do 29 maja trwa kampania medialna totolotka promująca zakłady specjalne, z których zysk zostanie przeznaczony na renowację klasztoru Kamedułów w Krakowie. Do prezentacji wybrano moje zdjęcia: do spotu telewizyjnego, plakatów, bilbordów i reklam prasowych.

Spot telewizyjny 1 - 5,6 MB - mpg
Spot telewizyjny 2 - 3,9 MB - mpgRecenzje z wystawy:Specjalnie dla kamedułów

Totalizator Sportowy

Od 10 miesięcy prowadzimy na łamach "Dziennika Polskiego" akcję pomocy kamedułom. Czytelnicy już dobrze wiedzą o naszej wystawie zdjęć (wczoraj fotogramy Jakuba Ciećkiewicza stanowiły tło w czasie konferencji prasowej), o zbiórce, która dała efekt w postaci zebranych 120 tysięcy złotych (wkrótce znów przekażemy taką samą kwotę).

A teraz z radością możemy powtórzyć - bo już o tym pisaliśmy - że w ślad za nami podążył Totalizator Sportowy. Dzisiaj uruchamia sprzedaż Zakładów Specjalnych, z których zysk przeznaczony zostanie na renowację XVII-wiecznego, zabytkowego zespołu klasztornego ojców kamedułów. Sprzedaż Zakładów Specjalnych potrwa do 29 maja.

- Jaka kwota może zasilić kamedułów? - padło pytanie. - W ostatnim czasie udawało się uzyskiwać kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych - odpowiedziała Iwona Borkowska, dyrektor marketingu Totalizatora Sportowego.

Jakie są potrzeby? - 17-18 milionów złotych - informował przeor klasztoru o. Maksymilian M. Witold Kozłowski. Sytuacja jest tragiczna - przekonywał, dając przykłady zrujnowanej forysterii, gdzie mieszkała Maria Kazimiera, czy kompleksu przy furcie, a i muru klauzurowego otaczającego erem. Cały czas też pozostaje nierozwiązany problem historycznego księgozbioru.

Za pośrednictwem mediów apelował zatem przeor o udawanie się do kolektur, bo ilość sprzedanych kuponów zadecyduje o skali pomocy. Tenże wątek podtrzymał Jan Karkowski, dyrektor oddziału Totalizatora Sportowego w Krakowie. Jak mówił, tym razem wygra każdy - nie tylko osoby, które wytypują trafnie liczby - także pozostałym przypadnie satysfakcja z udziału w akcji pomocy.

O sytuacji obiektu kamedułów mówił też dyr. Tadeusz Prokopiuk ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, potwierdzając, że żaden z krakowskich obiektów klasztorno-kościelnych nie jest w tak złym stanie.

Jako ci, którzy byli pierwsi, wyrażamy radość, że znalazł się tak mocny sojusznik. Który ponadto ma możliwości wsparcia tej akcji medialnie. A my - robimy swoje. Zatem nadal zbieramy pieniądze, by móc przekazać kamedułom 120 tys. zł na remont drugiego eremu.

Dziś odnotowujemy kolejne wpłaty. Dokonali ich p.p.: Wojciech Lemańczyk, Krzysztof Stanisław Jedziniak, Barbara Olszewska, Barbara Guzik, Jan Bisztyga, Andrzej Wachaczyk, Dariusz Piotr Zabłocki, Jerzy Trynka, Józef Błaż, Andrzej Mikos, Władysław Bigaj.

Dziękujemy, a ojcowie i bracia z Bielan dokładają modlitwę. Przypominamy: w każdą pierwszą niedzielę miesiąca msza św. o godz. 18 odprawiana jest w intencji dobrodziejów klasztoru.

Prosimy zatem o dalszą hojność i wpłaty na konto: Wydawnictwo Jagiellonia SA, ul. Wielopole 1, 31-072 Kraków, Bank Handlowy w Warszawie SA, O/Kraków - nr rachunku: 66 1030 1188 0000 0000 4459 2258, z dopiskiem Zbiórka na klasztor na Bielanach. Prosimy też o ewentualny dopisek w przypadku chęci zachowania anonimowości.

(WAK)