O mnie
Galeria
Wystawy
Teksty
Film
Książki
Księga gości
Kontakt
strona główna

Zimbabwe
Maroko pdf
Algieria
Afryka
Afrykański
dla początkujących

Afryknski 2
Eseje
Religia
Reportaże
Wywiady
Wiersze
Horoskop roczny
Horoskop codzienny


Mojżeszu! Mojżeszu!
- To czego doświadczyłem - mnich mówi z trudem, jakby pod przymusem, - nie było złudzeniem, choć te doznania obywają się bez słów - przez natchnienia. Za każdym razem towarzyszyła mi trzeźwość myśli, skupiona uwaga, koncentracja na uzyskanej odpowiedzi. W końcu jej wypełnienie się w moim życiu. I przeżywałem wielkie poruszenie, radość - że jest Bóg, zachwyt - bo jest tak piękny, że można się nim zachwycać przez całą wieczność. Później dopiero przychodzi oświecenie. Możliwość podglądania życia przyszłego...

Znaki
Bielańska pustelnia to wielki znak. Słup modlitewnej energii. Mistyczny parasol ochraniający Kraków. Namiastka raju. Miejsce, gdzie ludzie dotykają innego wymiaru.

400 lat w samotności
- Bielański erem tonie - mówi przeor. - I jeśli nie znajdzie się pomoc, powróci w końcu do fundatorów. Może otworzą tutaj hotel?

Cisza Srebrnej Góry
Ojciec Marek odprowadza mnie do furty. - Naprawdę wolałbym mówić o wymiarze duchowym tego miejsca, a nie o pieniądzach, bo kiedy zaczyna się uprawiać buchalterię można zapomnieć, po co my tu naprawdę jesteśmy. Czy sobie poradzę? Nie wiem. Idę się pomodlić.

W drodze na Jasną Górę
Notatnik reportersko fotograficzny

Serce w karetce
- Karetka pogotowia trafia w różne miejsca - opowiada Sylwia. - Do więziennej celi, do kogoś, kto wyszedł z kryminału, do melin, do bezdomnych, narkomanów. Ja umiem się zatroszczyć o ich ciało. Więc niech duchowni zatroszczą się o ich dusze...