O mnie
Galeria
Wystawy
Teksty
Film
Książki
Księga gości
Kontakt
strona główna

Jakub Ciećkiewicz - ur. 22 lipca w znaku Raka. Uczeń ślusarstwa i kowalstwa artystycznego w zakładzie Antoniego Oremusa w Krakowie , drukarz - maszynista typograficzny, polonista, recenzent związany ze środowiskiem "Miesięcznika Literackiego". Autor m.in. źródłowego tekstu o poezji Józefa Barana "Prowincjuszowska Odyseja...", (Poezja nr 8/1989).

W latach 90. reporter tygodnika "Wieści" i współpracownik wielu gazet, animator prasowej akcji publicystyczno - społecznej "Telewizja Nocą", autor reportaży m.in. o polskich obozach na Śląsku. Jako pierwszy ujawnił prawdę o obozie "Zgoda" w Świętochłowicach i o zbrodniach komendanta Salomona Morela.

Od 1992 r. redaktor "Dziennika Polskiego", szef sobotniego magazynu "Pejzaż Polski", autor dziennikarskich happeningów, reporter i fotograf.

Od października 2007 do marca 2012 sekretarz redakcji magazynu "Piątek" w Dzienniku Polskim w Krakowie.

Od kwietnia 2012 członek kolegium redakcyjnego miesięcznika "Kraków" oraz szef PR.

2013 - absolwent zarządzania kulturą, studia podyplomowe, UJ.

2014 - praca w PR.

2015 - publikacja 10 reportaży z Maroka w czołowych mediach: "Polityka", "Wyborcza", "TP", "Rita Baum" itd.

2016 - współpraca z Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie i miesięcznikiem "Kraków".  

Jego zdjęcia publikowane są często na łamach "Dziennika", niektóre posłużyły jako okładki do książek o Krakowie. W roku 2001 wydał, wraz z Józefem Baranem, album poetycko - fotograficzny "Dolina ludzi spokojnych" (autor zdjęć). Trzy lata później na rynku księgarskim pojawił się kolejny album "Światło Kraków"

Wystawa fotograficzna: "Krajobrazy serdeczne" - SIOK, Kraków 2001.

Otwarcie galerii autorskiej: "Magia i mgła" - maj 2004.

Udział w wystawie sześciu fotografów w krakowskim Barbakanie z udziałem Adama Bujaka "OO. Kameduli - 400 lat w samotności": lipiec - sierpień 2004. (Bielsko Biała, Zakopane, Majk - 2005).

Wystawa w "Piwnicy pod Baranami" - "Krakowskie nastroje" - grudzień 2005.

Wystawa "Światło Kraków" w Wierzynku - grudzień 2005.

Wystawy międzynarodowe: w Instytucie Polskim w Sztokholmie i Bibliotece Miejskiej w Uppsali - z cyklu "We mgle"" - październik 2006

"Zagubiony w Elektrociepłowni" - wystawa w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Rynek Główny 35, Ip. 25 luty - 4 marca 2007

"Tajemnicze królestwo: Maroko" - wystawa zorganizowana z okazji Festiwalu Barwy: Świata Maroko w Krakowie, 20 X 2011, Śródmiejski Ośrodek Kultury. Pokaz slajdów z Sahary - Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej, Teatr im. Juliusza Słowackiego.