O mnie
Galeria
Wystawy
Teksty
Film
Książki
Księga gości
Kontakt
strona główna

2011-05-03 :: Algieria
Jednak Algieria. Jest mi naprawdę potrzebna długa tura po tym kraju - na ile bezpiecznym? Algier, Ghardija, M'zab, Beni Abdes, Tamanrasset, Assekrem, Djanet. Spokojnie, nie spiesząc się, z Bystroniem pod pachą - robiąc badania terenowe. I później, zamknąłbym całość swoich rozważań, eksploracją Mali. Skromnie podróżniczo, za to mocno wgłąb. Od czego zacząć? Mali?

2011-04-29 :: W biegu
Historia Mali - wbrew oczekiwaniom - znakomita! Przeczytałem jednym tchem czekając na przegląd samochodu kilka godzin. Teraz studiuję Mungo Parka - genialne! Tłumaczone na j. polski w 1805 roku! Pierwsza podróż rzeką Niger... Zrobię z tego kilka odcinków swego cyklu, ale nie wiem kiedy.

2011-04-21 :: Święta
Dziś przeczytałem 25 tekstów do wkładki poświątecznej i ledwie łażę. Potem też będą wiraże, bo nadciąga długi weekend i trzeba wszystko przygotować wcześniej - cały matgazyn na 6 V. Jakieś wiosenne osłabienie do tego? A może starzenie? A może życie bez weekendów kiedyś się wreszcie odbija na zdrowiu? Sam już nie wiem. Priorytety pozostają te same - robota, francuski, pisanie, festiwal - a to już jest 120 procent moich możliwości. Jak coś dojdzie do tego jeszcze - to się już przewracam. Na te święta mam takie marzenie, żeby przeczytać Historię Mali. Nie jest to może książka typu powieść i nie ma chyba wielu czytelników.