O mnie
Galeria
Wystawy
Teksty
Film
Książki
Księga gości
Kontakt
strona główna

2013-06-09 :: Studia

Ostatnią sesję na studiach przecięła wielka, całonocna feta u Jasia Gajocha. Się piło. Się śpiewało. Usłyszałem w tę noc, tyle miłych słów, że aż wstyd. Jakoś się zżyliśmy ze sobą, polubili, pozaprzyjaźniali. No i świętowaliśmy też moją nową pracę.  Bo wracam do pracy.2013-05-31 :: Trzy dni w Cieszynie

Jest coś. Między mną a Cieszynem. Magia? Chemia? Wróciłem po 3 dniach bardzo zmęczony. Przed oczami przesuwają mi się twarze ludzi, którzy robią coś naprawdę i do końca, po ewangelicku, z pasją, na całego. Twarz psycholożki z fundacji „Być Razem” i szefa wolontariatu PKPS, twarze dziewczyn z fundacji „Żywa architektura” i feministek z Krytyki Politycznej, twarz szefowej Galerii Szarej i młodych z TCW, twarz Pani Kalisz ze stowarzyszenia młodzieży twórczej, twarze dyrektorów Książnicy i Muzeum Śląska Cieszyńskiego, no i oczywiście twarz  wielkiej wizjonerki Pani Ewy Gołębiowskiej, która jest personifikacją inspiracji. Twarze lokalnych artystów, koleżanek Michała, ludzi z UŚ-u, którzy przy winie, mówią to co ja.


Z drobnych przyjemności zapamiętałem tradycyjne cieszyńskie ciasteczka, wspaniałe metalowe pasy do lokalnych strojów, cieszyńskie strzelby – wszystko to wciąż jeszcze się wyrabia! No i zapamiętałem kolację w historycznej restauracji Pod Brunatnym Jeleniem, a potem naleśniki z kwiatami bzu, serwowane w stajni pałacu Lariszów. Kurczę.


Gdybym się urodził przed stu laty
i z tobą spotkał
U Lariszów w ich ogrodzie rwałbym kwiaty
dla ciebie, słodka.
Tramwaj by jeździł pod górę za rzekę,
słońce by wznosiło szlabanu powiekę
A z okien snułby się zapach
świątecznych potraw.

Wiatr wieczorami niósłby po mieście
pieśni grane w dawnych wiekach.
Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,
za domem by szumiała rzeka.
Widzę tam dzisiaj nas - idących brzegiem,
mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.
Może i dobrze, że człowiek nie wie,
co go czeka.
 


 2013-05-26 :: Fun Page Droga Wojownika

Działa już fun page książki Andrzeja Wojtasa na FB, https://www.facebook.com/pages/Droga-Wojownika/454865134604962?fref=ts serdeczbnie zachęcam do polubienia. Promocja zaczyna się 6 VI w jednostce GROM, w Warszawie. naprzód!